Panel používateľa

MDF dosky

Dýhované

Názov MDF - vznikol zložením prvých písmen z anglického názvu Medium Density Fibreboard (Stredne hustá vláknitá doska). Dyha, ako vrchná vrstva MDF, zvýrazňuje tento výnimočný produkt, ktorý má typické drevné štruktúry. MDF sa vyrába z drevných vlákien (predovšetkým smrekových) spájaných syntetickým lepidlom, za použitia teploty a tlaku. Sú určené pre použitie na nenosné účely v nábytkárstve, stolárstve, frézarských dielňach a pre ďalšie použitie v interiéroch. Štruktúra dosiek umožňuje kvalitné spracovanie povrchu frézovaním a lakovaním. Hladký povrch (upravený brúsením), pevné hrany, homogénnosť a výborná opracovateľnosť patrí k výborným vlastnostiam tohto výrobku. Vo všetkých parametroch vyhovuje normám EN 622-1 a EN 622-5.

p

Surové

Dosky MDF sú plnohodnotnou náhradou masívneho dreva, predovšetkým do vlhkých a náročnejších prevádzok. Je možné ho povrchovo upravovať laminovaním, vysokotlakovým laminátom, dyhovaním, frézovaním v ploche, aj na hrane. Medzi ich nesporné výhody patrí predovšetkým vysoká odolnosť proti tepelnému namáhaniu a jednoduchá údržba. Hustota dosky bežne dosahuje hodnoty od 700 do 870 kg/m3. Použitím ďalších prísad pri výrobe MDF sa dá dosiahnuť zlepšenie určitých vlastností (lepšia opracovateľnosť, odolnosť proti ohňu, odolnosť proti vlhkosti, odolnosť proti biologickým vplyvom...)

Farebné MDF Innovus

Tento veľkoplošný materiál sa vyrába lisovaním drevných vlákien s pridaním farebných pigmentov. Vyznačuje vysokou hustotou a rovnomerným prefarbením v celom priereze. Niektoré drevné vlákna pri výrobe neabsorbujú farbivo, čo dáva doskám prírodný, organický vzhľad. Farby sú svetlostále a vplyvom slnečného žiarenia nevyblednú.
Na výber je 6 trendových farieb – teplé žlté tóny Curry, jemná červená Berry, intenzívna čierna Black, kráľovská modrá Royal, zemitá hnedá Terra a neutrálna sivá Grey. Dostupné sú v hrúbkach 10, 16, 19 a 25 mm.
Farebné MDF Innovus boli vyvinuté s ohľadom na životné prostredie a sú dostupné aj vo variante emisnej triedy E1 -bez obsahu voľného formaldehydu (sivá Grey).
Pri vývoji sa myslelo taktiež na špeciálne podmienky použitia, preto je farebná MDF Innovus dostupná v čiernej farbe Black aj vo variante so zvýšenou požiarnou odolnosťou (v súlade s DIN 4102 (B1) EN 13501-1 (B-s2, d0).
Ďalším variantom čiernej MDF je ohýbateľná MDF Colour Form. Vďaka polomeru ohybu len 150 mm je možné dosiahnuť skutočne rôznorodé krivky, spĺňajúce takmer každú architektonickú predstavu. Opracovanie dosiek je veľmi jednoduché, rezná hrana je čistá a hladká, vďaka možnosti povrchového a tvarového 3D frézovania na CNC strojoch, sa dajú získať vizuálne zaujímavé štruktúry.
Samozrejmosťou je možnosť transparentnej povrchovej úpravy lakovaním na rôzne stupne lesku, čím sa zabezpečí ešte intenzívnejšia a výraznejšia farba. V kombinácii s povrchovo neupravenými farebnými MDF doskami je tak možné dosiahnuť rôzne kontrastné kombinácie.
Vďaka spomenutým vlastnostiam majú farebné MDF Innovus široké možnosti použitia v interiérovom dizajne – výroba atypického nábytku, zariadenie predajní, obklady stien a pod.

1

Surové s lakovateľnou fóliou (grundfóliou)

Sú to MDF dosky potiahnuté tzv. "grundfóliou", ktorá je určená, ako základný podklad pre nanášanie farieb (matných a vysokolesklých). Jej základnou výhodou je, že dosiahnete lepšiu kvalitu povrchu (hlavne rovinnosť povrchu) a šetríte peniaze na základnej vrstve farby. Povrch je dobré pred nanášaním lepidla jemne prebrúsiť.

Topanform (ohýbateľná MDF)

Ide o MDF, ktorá je určená na ohýbaný nábytok a to vďaka drážkam, ktoré toto umožňujú. Rádius je obmedzený šírkou drážky tak, aby sa zabezpečil maximálny ohyb dosky, bez následného poškodenia neprimeraným spracovávaním (materiál s podobným použitím - pozri preglejky ohýbateľné tzv. Roliflex).

 

Akrylový zrkadlový lesk - Falco

Ponúkame Vám dosky Falco s povrchom vo vysokom- zrkadlovom lesku (len unifarby). Má najvyššiu kvalitu lesku z momentálne dostupných materiálov. Jeho vlastnosti umožňujú použitie kdekoľvek, vrátane reprezentatívnych priestorov (hotely, banky...), na dvierka kuchynských liniek, interiéry domácností a firiem. Jeho dokonalý lesk a rovnosť povrchu Vám zaručujú dokonalý dizajn z vysokého lesku. Pre jeho nižšiu odolnosť (rovnaká, ako striekané materiály), voči poškodeniu je vhodný na použitie hlavne na dvere, obloženia a rôzne okrasné plochy. Dodávame na nosiči MDF hrúbka 18,6 mm. Ku každému dekoru sú dostupné identické vysokolesklé hrany ABS.

ack

 

Vysokolesklé – Falco 

Predstavujeme vám novinku od výrobcu Falco – materiály v inovatívnej, kvalitnej vysokolesklej štruktúre FS70. Kolekcia sa skladá z 20 dekorov, zahŕňajúcich 14 uni-farieb, 4 drevné textúry a 2 dekory z línie Fantasy. Skladom v IW Trend vám ponúkame spolu 14 lesklých dekorov Falco v prevedení obojstranne lesklé a taktiež jednostranne lesklé laminované povrchy. Ako nosný podklad priamej laminácie ponúkame DTD alebo MDF doska rôznych hrúbok. Dodať je možné taktiež lesklé HPL lamináty v štruktúre FS70 a identické lesklé ABS hrany rôznych šírok.

ms

 

MDF

114 položiek

Výrobca:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Prihlásenie