Upozornenie: Vzhľadom na súčasnú situáciu u dodávateľov odporúčame overiť si mailom alebo telefonicky dostupnosť materiálu. Objednávajte radšej s predstihom. Za prípadné nezrovnalosti sa Vám ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie.

Panel používateľa

Dýhy a Zosadenky

Prírodné dyhy

Prírodné dyhy

Dyha je prírodný materiál s vlastnosťami prislúchajúcimi prírodnému drevu. Vyrába sa z najlepších kmeňov krájaním, alebo excentrickým lúpaním, pričom vzniká originálna drevná kresba. Krája sa na tenké vrstvy, tzv. listy a balí sa do zväzkov prevažne po 24 alebo 32 listov. Dyhu je možné vyrobiť takmer z každej dreviny, ktorá má väčší priemer kmeňa. Ponúkame Vám dyhy z viac ako 50 európskych alebo exotických drevín . Okrasné dyhy sa vyrábajú v hrúbkach od 0,6 do 2,5 mm.

 

ARO Dyhy (dýhy s modifikovanou textúrou, resp. rekonštruované dýhy)

Ako už názov napovedá, aro dýha nie je iba prírodný tenký list dreva, ale dýha, ktorej vzhľadu napomohol svojím zásahom človek. V priebehu procesu jej výroby sa vzhľad prírodného dreva dokonale a variabilným spôsobom mení, reprodukuje. Je to drevená dýha umelo upravovaná tak, že výsledná kresba a farba je úplne iného druhu, než keby ju vykreslila príroda – kresby sú vždy úplne nečakané, obrazivé, vždy veľmi zaujímavé. Od jemne zrnitého vzhľadu, drobných vlniek až po velkoformátové kresby.

Vyrábajú sa tak, že sa dýhy navrstvené do blokov zlepia k sebe, následne sa celý blok nakrája pod určitým uhľom, tým vznikajú neobvyklé vzory, nečakané textúry a farby.

  • 1
  • 2
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie