Upozornenie: Vzhľadom na súčasnú situáciu u dodávateľov odporúčame overiť si mailom alebo telefonicky dostupnosť materiálu. Objednávajte radšej s predstihom. Za prípadné nezrovnalosti sa Vám ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie.

Panel používateľa

Laťovky, škárovky, biodosky

58 položiek

Latovky a skarovkyŠkárovka je masívna jednovrstvová doska, ktorá sa vyrába zlepením viacerých hranolov dreva rovnakej dreviny. 

Škárovky môžeme rozdeliť na:

Priebežné - keď sú hranolčeky v škárovke po celej jej dĺžke bez nadpojenia

Nadpájané - keď je hranolček v škárovke spojený z viacerých menších kusov.

Škárovka je "živý materiál" a treba dbať pri jeho spracovaní a používaní aby nebola vystavená extrémom ako veľké výkývy teplôt alebo vysoká vlhkosť. Je to materíál ktorý môže vplyvom takéhoto extrému pracovať či už do ohybu alebo prasknúť.LaťovkyZáklad laťovky tvorí smrekové jadro, resp. smreková dĺžkovo nadpájaná škárovka, na ktorej je z obidvoch strán nalepená väčšinou topoľová dýha. Na topoľovú vrstvu sa už lepí vrchná časť laťovky. Táto vrchná dýha môže byť napr. dubová, buková alebo z rôznych iných drevín. Laťovka sa často používa pri výrobe nábytku ako masívny plošný materiál, alebo ako nosný materiál pri výrobe dverových fríz, vďaka svojej odolnosti voči ohybu a jednoduchému opracúvaniu.

 

Masívne biodoskyBiodoska je doska z troch vrstiev vzájomne na seba nalepených masívnych lamiel. Vonkajšie vrstvy biodosky sú rovnobežné, pričom stredná vrstva je pootočená o 90°, čím sa zamedzí priehybu.

Biodosku je vhodné použiť pri výrobe masívneho nábytku alebo dizajnových interiérov s autentickým dekorom. 

Povrch dosiek možno prispôsobiť individuálnym potrebám a ošetriť ho olejom, voskom, lazúrou, alebo lakom.

Výrobca:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie